Telefon
    0212 520 31 00
    Çalışma Saatleri
    Pzrt-Pzr: 08:00 – 18:00
        E-mail
        destek@avciteknoloji.com.tr

Telefonu Nasıl Daha Güvenli Kullanırım?

08.02.2018         kez okundu
Teknolojiyi yakından takip eden biri olarak bir akıllı cep telefonu almak istiyor, ama bir türlü hangi akıllı telefonu alacağınıza karar veremiyor musunuz? Sizler için akıllı telefon seçimindeki kararsızlığınızı giderecek bir araştırma yaptık. İşte akıllı telefon seçiminizi kolaylaştıracak temel bilgiler… En iyi yeni akıllı telefonları bu sayfada sizlere tanıtacağız. Beğendiğiniz telefon modellerini yorum bölümüne yazabilirsiniz. Tanıtımını istediğiniz akıllı telefonları da yazabilirsiniz.
1- HANGİ İŞLETİM SİSTEMİ?:
hangi akıllı telefon Akıllı telefonlar için yazılmış yaygın kullanılan üç ayrı işletim sistemi var. Öncelikle hangi işletim sisteminin size daha uygun olduğunu belirleyin. İşte bu popüler işlemciler; 1- Apple ın IOS 2- Google un ANDROİD 3- Microsoft un WİNDOWS iOS İşletim Sistemi: Apple’ın iPhone’larda kullandığı bu işletim sistemi size tam 800 bine yakın farklı yazılım uygulaması sunuyor. Bu uygulamaların neredeyse tamamı sorunsuz çalışabiliyor. Fakat iOS işletim sistemi bireysel kullanıcılar için uygulama hazırlama konusunda yazılımcıları fazlasıyla kısıtlıyor. ANDROİD İşletim Sistemi: 700 bin civarında uygulama seçeneği ile bu alanda 2. sıradaki yerini koruyor. Bu uygulamaların az da olsa bir kısmında farklı yazılım versiyonları sebebi ile çalışmama sorunu yaşanabiliyor. Uygulamaların düzgün çalışmaması ilk şikayetler arasında yer alıyor. Android işletim sistemiyle telefonlar için yazılım geliştirmek ve markette yayınlamak çok daha kolay. WINDOWS PHONE 8 İşletim Sistemi: Microsoft tarafından akıllı telefonlar için özel olarak üretildi. İşletim sistemi, sade bir arayüze sahip. Bu işletim sistemini kullanan telefonların en büyük sıkıntısı, az sayıda uygulamaya sahip olması. Bu nedenle uzman ve kullanıcılar tarafından yeterince geniş yelpazeli ve esnek bulunmuyor. İşletim sistemi, diğer iki işletim sistemine göre daha yeni olduğundan zamanla aradaki farkı kapatması bekleniyor.
2- HEM İŞ HEM KİŞİSEL KULLANIM İÇİN Mİ OLSUN?:
Rahatça taşıyayım hem İş amaçlı bir kullanım için hem de kişisel kullanım için mükemmel bir telefon alayım diyorsanız hem daha uzun pil ömrüne hem de daha hızlı bir telefona ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda iPhone 6s öne çıkmaktadır.
3- HEM İŞ HEM KİŞİSEL KULLANIM HEM DE BÜYÜK EKRAN MI OLSUN?:
Hem İş amaçlı bir kullanım için hem de kişisel kullanım için mükemmel bir telefon alayım ama ekranı büyük olsun diyorsanız bu durumda tüm beklentilerinizi karşılayacak en iyi telefon Samsung Galaxy Note 7 olacak… Samsung Galaxy Note 7: Suya dayanıklı Note 7 ve S pen
4- KASA VE SES KALİTESİ DAHA MI ÖNEMLİ?:
Kasası sağlam ve dayanıklı olsun, telefonun dış görüntüsü dizaynı da güzel olsun, aynı zamanda ses kalitesi çıkışı da yüksek olsun diyenlerden misiniz… Htc One (M9): Geçtiğimiz aylardaHTC yeni amiral gemisi HTC One (M9)’i tanıtmıştı. Oldukça iddialı özelliklere sahip olan HTC One (M9) tanıtılır tanıtılmaz tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Ayrıca tanıtıldığı günün akşamında ön siparişe sunulan cihaz, bugün itibarıyla bazı operatörler tarafından satışa çıkartıldı.
5- PİL ÖMRÜ UZUN SİZE ÖZGÜ BİR TELEFON MU İSTİYORSUNUZ?:
Akıllı telefonlarda en büyük sorun pil ömrünün kısa olmasıdır. Eğer pil ömrü sizin için çok büyük bir önem arz ediyorsa ekran kalitesi çok yüksek olan telefonlardan kaçının. Pil ömrünün yanısıra telefonunuz sizin zevkinizi yansıtsın, size özgü bir şeyler barındırsın istiyorsanız aradığınız Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S7: Samsung’un amiral gemisi. Geniş ekranı, hızlı işlemcisi ve fotoğraf-video çekim özellikleriyle dikkat çekiyor.
6- FOTOGRAF VE VİDEO ÇEKİMİ MÜKEMMEL BİR TELEFON MU İSTİYORSUNUZ?:
Siz hem akıllı telefonların özelliklerini taşıyan hem de profesyonel resimler çekebileceğiniz mükemmel kamerası olan bir telefon istiyorsanız aradığınız telefon kesinlikle Nokia Lumia 1520
7- PİL ÖMRÜ VE KAMERASI YANINDA SU GEÇİRMEZ BİR TELEFON MU?:
Hem kaliteli resimler çekeyim hem pil ömrüm uzun olsun hem de su geçirmez bir telefonum olsun diyorsanız aradığınız telefon aşağıda… Sony Xperia Z5: Su geçirmez özelliğe sahip olan bu telefon, yağmurlu havada gezmeyi sevenler için birebir. Özellikleri ise bir hayli üstün… SONUÇ: Son dönemde çıkan telefonlara baktığımızda her birinin çok üstün özelliklere sahipolduğunu görüyoruz. Bu cihazlardan hangisini tercih edeceğinize karar verirken öncelikle hangi işletim sistemini kullanmak istediğinizi belirlemelisiniz. Apple iOS veya Android uygulama zenginliğinde liderdir. Windows Phone 8 ise bu açıdan biraz zayıf kalıyor. Diğer yandan akıllı telefonun, kullandığınız diğer cihazlarla uyumlu olması da çok önemli. Örneğin, Windows tabanlı tablet veya bilgisayar kullanıyorsanız, Windows Phone işletim sistemli bir cep telefonu seçmek hiç de mantıksız sayılmaz. Marka tercihiniz yanısıra en önemli kriterlerden biri de ürünlerin fiyatı. Bütçeniz de çok önemli. Karar verdiğiniz akıllı telefonu almadan önce iyi bir fiyat araştırması yapın.
Blog Yazıları
01.14.2018
1633 kez izlendi
02.08.2018
1 kez izlendi
01.14.2018
1833 kez izlendi
01.14.2018
1259 kez izlendi
02.08.2018
1 kez izlendi
01.14.2018
1240 kez izlendi
02.08.2018
1 kez izlendi